Камінці в жовчному міхурі

Виявлено камінці в жовчному міхурі? Що робити? До кого звернутись?

Якщо було встановлено діагноз жовчокам’яної хвороби, хронічного калькульозного холециститу, більшість досвідчених лікарів відразу направлять пацієнта до хірурга, деякі умільці будуть намагатись розчинити ці камінчики медикаментозно.

Як поступити правильно?

На жаль, медикаментозний метод може не дати бажаного результату і, навіть, бути небезпечний. Він може викликати ускладнення даного захворювання, про яке ми говорили в минулому номері.
На даний момент єдиним ефективним методом лікування даного захворювання є видалення жовчного міхура. Звичайно, до кожного оперативного втручання, а особливо до видалення якогось органу, слід підходити зважено. Недарма кажуть: сім разів відмір — один раз відріж. Кожен боїться операцій – це природно. Але, не дивлячись на це, при даному захворюванні слід зважитись на операцію.

Ще не так давно видалення жовчного міхура виконували через великий розріз на животі, який тривалий час загоювався, а потім в цьому місці могли утворюватись грижі. Після цих операцій хворий більше тижня знаходився в лікарні. І повертався до звичного способу життя не раніше, ніж через місяць.
Як і в будь-якій галузі, науково-технічний прогрес відбувається і в медицині.

На сучасному етапі розвитку «золотим стандартом» лікування жовчокам’яної хвороби є лапароскопічна холецистектомія. Це метод видалення жовчного міхура через невеличкі (0,5-1 см) отвори. Впровадження даної технології змінило відношення до цієї операції. Крім того, що ця операція з хорошим косметичним ефектом (розрізи ледь помітні), вона малотравматична.

Хворі в перший день після втручання активні, вони самі себе можуть обслуговувати, харчуватися. І вже на 3-й день можуть бути виписані з лікарні. Через 1-2 тижні більшість пацієнтів відновлюють свою працездатність.

Як Ви бачите не такий страшний вовк, як його малюють. Звичайно, операція це завжди ризик, але хто не ризикне, той не отримає перемогу над хворобою.

А в душі жевріє надія: можливо почекати з операцією, адже не турбують вони — камінці?
Кожне загострення даної хвороби призводить до страждання органів, які поряд: печінки, підшлункової залози, жовчовивідних протоків.
Отже, зважте все як слід і прийміть правильне рішення.

автор:  Андрієць В.С., лікар-хірург


02/09/2016

свежие статьи