Як лікувати жовчокам’яну хворобу

Ускладнення жовчокам’яної хвороби

«Своя ноша не тяжка» — всім відомі слова. Але це не стосується камінців жовчному міхурі.
Жовчокам’яна хвороба (ЖКХ) найчастіше представлена калькульозним холециститом (камінчики знаходяться в жовчному міхурі). Дане захворювання, ніби бомба уповільненої дії, в будь-який момент може завдати удару – проявитись своїми ускладненнями.

Які ж ускладнення жовчокам’яної хвороби? Чого слід боятись та уникати?

Гострий холецистит — запалення стінок жовчного міхура. При даному захворюванні у хворого виникають виражені болі в правому підребір’ї, підвищується температура до 38-39о С, виражені симптоми інтоксикації. Дана ситуація вимагає негайного лікування. При зволіканні стінка жовчного міхура може зруйнуватись з розвитком перитоніту.
Якщо людина, яка страждає на ЖКХ, після чергового нападу болю в правому підребір’ї пожовтіла, кал став білим, як крейда, а сеча кольору темного пива — це ознака механічної жовтяниці. Жовчні камінці перекрили вихід жовчі із печінки. Це небезпечне ускладнення, яке загрожує життю. Вже чекати часу немає, слід швидко прямувати до хірурга.

Жовтяниця напротязі тривалого часу веде до отруєння організму та появи цирозу печінки. Інколи жовтяниця є одним із проявів холангіту. Це – запалення жовчних протоків, яке проявляється пожовтінням шкіри та слизових оболонок, високою температурою, шкірним свербінням.
Одним із частих ускладнень жовчокам’яної хвороби є панкреатит (запалення підшлункової залози).

Основними симптомами якого є оперізуючий біль у верхніх відділах живота, нудота, багаторазове блювання.

А що загрожує людині, яка «викохала» каменюку в жовчному міхурі?

В результаті тиску камінця на стінку жовчного міхура може виникнути виразка, пролежина, з наступним руйнуванням не тільки стінки жовчного міхура, але й сусідньої стінки кишки і формуванням нориці. Це патологічне сполучення між кишкою та жовчними міхуром сприяє запальному процесу в жовчних шляхах. Якщо камінець, який потрапив із жовчного міхура в кишку, великих розмірів, він може викликати кишкову непрохідність.

Як Ви розумієте, будь-яке ускладнення здоров’я Вам не додасть. Тому позбавтесь проблеми вчасно та за допомогою малотравматичних методик, про які докладніше ми поговоримо в наступному номері.

автор: Андрієць В.С., лікар-хірург


02/09/2016

свежие статьи