Лікування пупкової грижі

Пупкова грижа: про що говорить пупок?

Почався пляжний сезон. Люди роздягаються, оголюючи і виставляючи своє тіло на показ. Дехто готувався до цього сезону ретельно. Ходив до спортзали, скидав зайві кілограми, добував за допомогою дієт та вправ кубики з-під багаторічних запасів на животі. Кожен, оглядаючи себе, звертає увагу на свій пупок. У одних він втягнутий, у інших – плоский, або вип’ячується.

Чому вони такі різні? Багато хто заспокоюють себе, що це індивідуальна особливість і спостерігається від народження. Але чи дійсно це так?

Сьогодні мова буде йти про пупкову грижу. Пупкова грижа – це вип’ячування, яке утворюється в результаті дефекту апоневрозу в передній черевній стінці в ділянці пупка. Через цей отвір під шкіру виходять органи черевної порожнини.
Ця безневинна змінена форма пупка – плоский пупок, або з вип’ячуванням, може бути першою ознакою пупкової грижі. З часом, як правило, вип’ячування збільшується. Особливо цей процес прогресує під впливом провокуючих факторів.

Провокуючі фактори:

— хронічний кашель,
— часте чхання (при алергічному риніті),
— ожиріння,
— натужування при дефекації або сечовипусканні (закрепи, хронічна затримка сечі),
— піднімання великої ваги,
— вагітність.

Згодом дане вип’ячування починає турбувати людину: з’являється дискомфорт, болі в ділянці пупка, особливо після навантаження.
В даній ситуації слід звернутися за консультацією до хірурга. Грижа це не настільки просте захворювання. Іноді для встановлення діагнозу доводиться використовувати додаткові методи дослідження (ультразвукове дослідження, рентгенологічні дослідження).

Пацієнти запитують: що робити з грижею, оперуватись чи обійтися без операції?

По-перше, єдиний метод лікування пупкової грижі – операція.
По-друге, з віком розмір грижі збільшується, а здоров’я з віком не додається.
По-третє, кожна грижа може призвести до ускладнень, які ведуть до загрози життю.

Отже, раннє виявлення грижі і своєчасне її лікування дозволить зберегти здоров’я та покращити якість життя.
Доки пацієнт вагається щодо операції слід уникати провокуючих факторів, слід носити бандаж. Ці заходи попередять ускладнення і дадуть час налаштуватись на операцію.

автор: Андрієць В.С., лікар-хірург


02/09/2016

свежие статьи